Co wpływa na cenę pieca?

Jest wiele czynników, które wpływają na cenę pieca. Pierwszym z nich jest wyposażenie, bez którego urządzenie nie jest kompletne. W skład standardowego wyposażenia pieca wchodzą: programator, półki i słupki. Przed kupnem pieca dowiedz się przede wszystkim jaki programator wliczono w cenę pieca (najważniejsza jest ilość segmentów i sposób ich modyfikacji). Zazwyczaj w wersji podstawowej do pieców załączane są programatory dwu-segmentowe, które wystarczają do wypalania ceramiki, ale już nie są odpowiednie do przetapiania szkła lub metali. Następnie dowiedz się jaka ilość półek i słupków wchodzi w skład wyposażenia pieca. Czasami zestawy są za małe i nie wystarczą do optymalnego wykorzystania pojemności pieca, wtedy trzeba wziąć pod uwagę doposażenie pieca w np. wiekszą ilość półek. Jeśli do tego doliczymy koszty transportu to powinniśmy poznać cenę końcową urządzenia, ale jeszcze nie zakupu.

.

Serwisant montujący podstawę do pieca komorowego N200 oraz wymieniający panel programatora w piecu kręgowym Top16.

Wartość zakupu powinniśmy mierzyć w kategoriach usług serwisowych świadczonych przez dostawcę oraz doradztwa technicznego, które gwarantuje. Tylko autoryzowani dystrybutorzy zapewnią Ci całodobową asystę przy wszystkich kwestiach problematycznych dotyczących pieca i wypalania. Dowiedz się czy przy zakupie pieca masz zapewnione przeszkolenie z obsługi pieca i programatora lub czy przynajmniej dokumentacja do pieca (instrukcje, karty gwarancyjne) zostały przetłumaczone na język polski. Dobrze też, gdy w tych pierwszych dniach użytkowania, dystrybutor instruuję Cię telefonicznie o sprawach, które sprawiają Ci trudność. A już całkowicie idealnie, gdy dział serwisowy pełni dyżury i jest zawsze "pod telefonem"

Pamiętajmy też, że w przypadku producentów pieców do ceramiki są marki, które są rozpoznawalne na rynku i przez to są droższe i są także małe firmy, których ceny są stosunkowo niższe. Niektóre piece posiadają klapę na wysięgnikach gazowych, kółka, fakturowaną obudowę oraz np. otwory wlotu powietrza - takie szczegóły konstrukcyjne również przyczyniają się do różnicy w cenach pieców.

Nie każdy wie, że niektóre niemieckie firmy przeniosły swoją produkcję do Czech (Kittec i Rohde) przez to ceny tych pieców są nieco niższe, ale niestety odbiło sie to na jakości i wykonaniu urządzeń. Dowiedz się gdzie jest produkowany Twój piec.